Zakład Opiekuńczo-Leczniczy dla Dzieci
im. Jana Pawła II prowadzony przez
Zgromadzenie Sióstr Maryi Niepokalanej

ORGANIZACJA POŻYTKU PUBLICZNEGO
KRS: 0000242402
tel./fax: 71 390 68 83

dyrekcja@zol-jaszkotle.pl
Strona główna Wersja niemiecka Wersja angielska Strona główna

Strona główna

Lokalizacja

Ambasadorka - A. Wyszkoni

1%

Lokalizacja

Przyjmowanie
do ZOL

Choroby dzieci

Rehabilitacja

Leczenie i opieka

1% i darowizny

Jak w rodzinie

Wydarzenia


Do ZOL w Jaszkotlu przyjeżdżają zagraniczni studenci na praktyki.  Jest to element wymiany międzynarodowej, bowiem Zakład współpracuje z zagranicznymi uczelniami, między innymi, z Brukseli oraz ze Stowarzyszeniem TAPAS w Saragossie, które zajmują się szeroko rozumianą nowoczesną rehabilitacją niepełnosprawnych. Studentami opiekuje się Luc Vercruysse  Prof. Hogeschool-Universiteit Brussel w Belgii, superwizor, terapeuta terapii specjalnych oraz koordynator Stowarzyszenia.

*

W ZOL rozpoczęła się kolejna edycja programu integracyjnego, realizowanego we współpracy z gminą Kąty Wrocławskie.  Do Zakładu przyjeżdżają dwa razy w tygodniu dzieci ze świetlic terapeutycznych w gminie; w ramach Projektu pt. Ruch wspomaga rozwój spotykają się z podopiecznymi ZOL  niepełnosprawnymi dziećmi oraz odbywają różne zajęcia w gabinetach fizykoterapii oraz  w Gabinecie Pozytywnych Doznań,
w którym pracuje się metodą SNOEZELEN (pobudzania zmysłów). Projekt potrwa do końca października 2010 roku.

*

Szeroko otwarte drzwi na integrację  takie założenie przyświeca Dyrekcji ZOL. I od kilku miesięcy do Jaszkotla przyjeżdżają skazani z Zakładu Karnego przy ul. Kleczkowskiej we Wrocławiu. W ramach resocjalizacji podejmują prace porządkowe. Ale przede wszystkim  niepełnosprawnym dzieciom przekazują niezwykłe dary. Niezwykłe, bowiem własnoręcznie wykonane krasnale oddlane z mosiądzu, pomysłowe wiatraki i latarnie (wykonane
z wykałaczek i patyczków do szaszłyków) oraz różnej wielkości skórzane pufy, które są wykorzystywane podczas zajęć rehabilitacyjnych. Jakby tego było za mało, skazani jeszcze obdarowują dzieci słodyczami i artykułami szkolnymi.
Zakład Opiekuńczo-Leczniczy dla Dzieci im. Jana Pawła II prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Maryi Niepokalanej w Jaszkotlu dzięki pomocy Korporacji Biznesowej sp.j. uzyskał status organizacji pożytku publicznego i został wpisany do KRS pod numerem 0000242402.


Zakład prosi wszystkich, którzy rozumieją trudną sytuację dzieci i chcą poprawić ich los - o przekazanie 1% podatku na konto o numerze:
44 1240 1994 1111 0010 0866 7031


Zasady odpisywania 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego znaleźć można na stronie: 1%


Wszystkim sprzymierzeńcom dzieci wraz z siostrami przekazują serdeczne Bóg zapłać!


...dalej >>>

dzieci dzieci dzieci

Wydarzenia

Galeria

Usprawnianie

Integracja

Snoezelen

OPP - Statut

Stowarzyszenie TAPAS

Krąg sojuszników

Konferencja

Korporacja Biznesowa sp. j.